#1. výzva – Ukrajina (Koločava) – plánování

Posted on 1 CommentPosted in Výzvy

Zítra večer vyrážím vstříc startu svého ultramaratonského projektu. Bude mu předcházet výlet do rumunského pohoří Maramureš, kde si hodláme s účastníky naší výpravy vylézt na kopec Farcau (1961 m) a následně pod jeho vrcholem bivakovat. Samozřejmě tam bude teplota hluboko pod nulou a kotel sněhu, takže sněžnice s péřovým vybavením nutností. 31.12. se přesouváme z Rumunska na Ukrajinu do vesnice Koločava, kde na nás čeká dřevěný domeček a v tom domku stoleček a oslava Nového roku 🙂 No a pokud se mi podaří vystřízlivět, budu startovat 2.1.2017 ve 3:00 na svém prvním ultramaratonu.

27-12-16_ko

(Pokračování textu…)

#0.7 Šťastné a veselé!

Posted on Leave a commentPosted in Sponzoři

Přípravy na první výzvu vrcholí a už teď je jasné, že se bude odehrávat v rodišti Nikola Šuhaje loupežníka, na ukrajinské Koločavě. Celý projekt odstartuji 2.1.2017 kolem 3:00 hodiny ranní a podle množství sněhu mám připraveny tři varianty různě dlouhých a odlišně technicky náročných okruhů. Není žádným tajemstvím, že 1. ultramaraton bude tak trochu za trest, protože v místě konání může být přes půl metru sněhu a aktuální teplota je -8°C. Inu, mám se na co těšit! 🙂

25-12-16_ko

(Pokračování textu…)

#0.6 Jak na letenky – 1. díl

Posted on Leave a commentPosted in Tipy a triky

„Ty kráso! To si snad dělají srandu, ne? Takže 20 kg zavazadlo v kombinaci s letištními poplatky mě ve výsledku vyjdou dráž, než samotná letenka?! To je nějakej blbej fór, ne? A navíc jsem čekáním na tu „super levnou letenku“ strávil tolik času, kterého jsem mohl využít daleko efektivnějším způsobem, že se mi to ve výsledku stejně ani nevyplatí…“ Tak přesně tyhle pocity jsem měl při hledání ideální cesty do Austrálie, kam letím v druhé polovině ledna a rád bych se s vámi podělil o několik poznatků.

20-12-06_let

 

(Pokračování textu…)

#0.5 Chimpanzee útočí!

Posted on Leave a commentPosted in Sponzoři

Honí tě mlsá? Sáhni po Chimpanzee. Chceš rychle dobít energii? Dej si „opičáka“ a za chvíli zase frčíš. Máš při závodě krizi a potřebuješ psychickou vzpruhu? Dokonce i v tomhle případě ti tenhle chlupatý primát přijde vhod! 🙂 Chimpanzee je tuzemským výrobcem čistě přírodní výživy pro lidi v pohybu. Energetické produkty vyráběné z kvalitních a BIO surovin bez použití umělých barviv a konzervantů. Neznám člověka, který by si Chimpanzee produkty nezamiloval na první ochutnání. Lidské tělo je jako motor a když do něj lejete nekvalitní naftu, tak se časem zadře. Ultramaraton a výživa jdou spolu ruku v ruce a jsem rád, že do sebe můžu tankovat prvotřídní palivo.

18-12-16_chimp (Pokračování textu…)

#0.4 … → 2017

Posted on Leave a commentPosted in Omáčka okolo

Jsou chvíle, kdy člověk ryje čumákem v zemi a dal by stokorunu tomu, kdo by mu na ulici shodil na hlavu květináč a ukončil jeho trápení. A pak jsou zase momenty, kdy se vznášíte na obláčku, žijete si svůj vysněný život a nerozhází vás ani frajer, jehož hladina testosteronu dalece přesahuje jeho inteligenci. Můj letošní rok byl v mnoha ohledech dost rozporuplný. Ať už se jednalo o záchranu kamarádky uprostřed Himálaje, potýkání se s výškovou nemocí na Kavkazu nebo o rychlostní přeběh Korsiky, velice si těchto zkušeností vážím. Jednalo se o neskutečně našlapaný rok, který stál za to! 🙂

gr20_my (Pokračování textu…)

#0.3 Ultra-Trail du Mont-Blanc 2016, výstup na Gran Paradiso a na Mont Blanc

Posted on Leave a commentPosted in Závody

Tyler Hamilton si v úvodu Giro d´Italia 2002 zlomil kost v rameni a nejenom, že dojel celkově na druhém místě, ale také si přitom bolestí obrousil jedenáct zubů až na kost! A ty mi tady fňukáš nad tím, že běžíš šest hodin kolem masivu Mont Blancu a bolí tě z toho nožičky… Nebuď taková bačkora! Dej si na pár vteřin oraz, na chvíli si strč nohy do potoka a jakmile vylezeš ven, tak v tomhle seběhu do Šamonovic necháš duši! Nechceš přeci, aby sis zbytek života nadával za to, že jsi mohl na Ultra-Trail du Mont-Blancu zaběhnout životní výsledek a zastavil ses pár kilometrů před cílovou čárou!

23-11-_utmb-mat

(Pokračování textu…)

#0.2 Malá Fatra na sněhu

Posted on Leave a commentPosted in Výlety

Bořím se po pás ve sněhu, zběsile máchám rukama a groteskně se snažím posunout alespoň o pár centimetrů kupředu. Půl metru čerstvého prašanu v kombinaci s 35° svahem není zrovna příjemná situace a neustále se otáčím, jestli to ještě moji parťáci nezabalili. Mám sice na nohou sněžnice, ale to prakticky nic neznamená, protože každým krokem deformuji sněhovou pěřinu stejně tak, jako když čepel nože prochází máslem. Koukám na hodinky a zjišťuji, že jsme za tři hodiny zdolali necelé dva kilometry. Masakr! Kdo by to byl řekl, že výšlap na Suchý bude připomínat výstup na osmitisícovku.

7-12-16-fatra

(Pokračování textu…)