#2. výzva – Thajsko (Phuket) – plánování

Posted on Leave a commentPosted in Výzvy

Každý, kdo někdy strávil noc na letišti to zná moc dobře. Nesmělé oťukávání ochranky, jestli je v pohodě lehnout si na lavičku nebo ustlat si rovnou na zemi. Neklidné usínání mezi zavazadly střídá pohled na hodinky a odpočítávání času do otevření gejtu. Získání elektrické zásuvky nebo free wifi má v takových chvílích cenu zlata. V kombinaci s polstrovanou sedačkou se jedná o nejcennější komodity na celém letišti. Sakra… 26 hodin je sakra dlouhá doba!

20-1-17_ph

(Pokračování textu…)

#1. výzva – Maďarsko. Když musíš, tak musíš!

Posted on Leave a commentPosted in Výzvy

Když mi byly 4 roky, zemřel mi můj dědeček. V paměti mi utkvěl jako milý pán s hlubokým hlasem, jenž mi jednoho krásného dne daroval angličáka. Odjakživa mě mrzelo, že jsem neměl tu čest ho více poznat a udělalo mi radost, když mi babička dala nahlédnout do jeho cestovatelských deníků.
Jedná se o několik tlustých bloků obsahující kreslené mapy, fotografie a ručně psané zápisky dokumentující dovolené mých prarodičů. V touze za poznáním charakteru mého dědečka jsem strávil hodiny a hodiny pročítáním deníků obsahujících záznamy nejen o lásce k cestování, ale také o boji s rakovinou, které nakonec podlehl. Vzpomínám si, jak se mi na tom všem nejvíce líbila upřímnost a lehkost, s níž uměl vše pečlivě popsat. Řekl jsem si, že pokud jednou budu cestovat, tak chci také psát tak bezprostředně a autenticky, jako on.

15-1-17_mad

(Pokračování textu…)

#1. výzva – Maďarsko (Budapešť) – plánování

Posted on Leave a commentPosted in Výzvy

Když se řekne Maďarsko, okamžitě se mi vybaví sousloví krční choroba. Nemějte mi to za zlé, ale maďarština mi v uších zní jako jazyk založený na lokopedické dysfunkci (nic takového neexistuje, jen to zní sofistikovaně). Nicméně nechci být přehnaně negativní a jedním dechcem dodávám, že se jedná o gastronomický ráj spojený se stovkami luxusních termálních pramenů. Po první neúspěšné výzvě na Ukrajině jsem se tedy rozhodl pokračovat právě zde a užít si krásu jednoho z největších měst EU.

13-1-17_bud

(Pokračování textu…)

#1. výzva – Ukrajina, aneb silvestrovské výletování po Karpatech (nedokončená výzva)

Posted on 7 komentářůPosted in Výzvy

Jsem kus idiota! Víte, jakou rekvizitu je důležité mít s sebou, když vyrážíte na sněžnice? Ano, správně! Sněžnice. Takové ty velké yeti-ovské bačkory, které vám umožní pohodlnou chůzi po sněhové pokrývce. Samozřejmě já, jako pan průvodce jsem přesvědčen o něčem jiném, takže abych šel ostatním příkladem, žádné nemám. Bořím se po koule v hlubočáku a místo, abych ostatním prošlapával cestu, bojuji udýchaně sám se sebou a jsem rád, že vůbec povlávám na chvostu skupiny. Už dobrou hodinu pochodujeme po tmě a viditelnost je sotva na 15 metrů. Fouká studený vítr, teplota se nachází hluboko pod nulou a mám za úkol odnavigovat partu 11 lidí na místo, kde jsem v životě nebyl. Nervozitka stoupá, morálka mezi účastníky klesá a při každém zaznění dotazu: „Jak dlouho ještě půjdeme?“ kličkuji jak zajíc a snažím se nemyslet na to, že dnes bivakujeme v záhrabu na sněhu uprostřed rumunských hor.

7-1-17_sn

(Pokračování textu…)

#1. výzva – Ukrajina (Koločava) dopadla neúspěšně

Posted on Leave a commentPosted in Výzvy

Brrr… Tak tohle bylo tvrdý! Ukrajina mi slušně nakopala zadek a po necelé hodině a půl jsem musel výzvu předčasně ukončit. Byla taková zima, že mi zamrzla v batohu voda a nemohl jsem doplňovat tekutiny. Několik hodin po návratu necítím palce u nohou a čekám, až se mi do nich vrátí cit. Skvělá zkušenost! 🙂 Nicméně nic nevzdávám a 14.-15.1. se pokusím o svou další výzvu na severu Maďarska.

8-1-17_1kolocava

(Pokračování textu…)