#6. výzva – Rakousko. Mrazivé velikonoční dobrodružství

Posted on Leave a commentPosted in Výzvy

Říct mi někdo koncem března, že za měsíc nakydá na horách půl metru sněhu, budu silně pochybovat o jeho duševním zdraví. Začátek jara s rekordně vysokými teplotami nás sympaticky namlsal a tajně jsem doufal, že se konečně dočkáme slunečných Velikonoc. Společně s mým spolubydlícím Vojtou Bořilem jsme měli původně naplánovaný výlet na nejvyšší horu Německa – Zugspitze (2962 m), nicméně jsme několik týdnů před akcí střízlivě usoudili, že se nám nechce plavat po prsa ve sněhu a že raději vsadíme na jistotu. A ideální jistotou bylo v tomto případě rakouského pohoří Rax, ležící zhruba hodinu jízdy autem od Vídně.

22-4-17_rak

(Pokračování textu…)

Zaměřeno na Chimpanzee

Posted on Leave a commentPosted in Sponzoři

Když jsem začal oslovovat jednotlivé partnery ohledně sponzorství, řekl jsem si, že nechci spolupracovat se značkou, která mi není blízká. Běhám od 11 let, takže většinu sportovního vybavení už mám a odmítl jsem se za každou cenu honit za každým, kdo mi poskytne materiální vybavení. Rozhodl jsem se komunikovat jen s těmi značkami, které mám opravdu rád, využívám jejich produkty a pokud by mě odmítly, nesnažil bych se lobovat u jejich konkurence…
Chtěl bych jednou za čas sepsat krátký článek o tom, čím mě která firma zaujala a proč jsem se právě rozhodl pro ten, či onen produkt. Je mi upřímně jedno, jestli to budete pokládat za product placement nebo ne. Chtěl bych, aby vám tyto články mohli pomoci při výběru některého z vybavení a je jen na vás, jaký si o tom uděláte obrázek.

17-4-17_chimp

(Pokračování textu…)

#6. výzva – Rakousko (Rax) – plánování

Posted on Leave a commentPosted in Výzvy

Původní plán na Velikonoce byl ten, že si společně s Vojtou Bořilem a dalšími kamarády uděláme výlet na nejvyšší horu Německa – Zugspitze (2 962 m). Výstup na vrchol by se odehrál v rámci jedné z mých další ultra výzev, takže bychom to hnali nahoru kvapíkem a potřebovali bychom kvůli tomu ideální meteorologické podmínky. Při letmém pohledu ven nechápu, jak jsme mohli být tak naivní a domnívat se, že v polovině dubna bude výstup na Zugspitze možný nalehko, jen v běžeckých botách… 🙂

18-4-17-planovani_rax

(Pokračování textu…)

20 zajímavostí a tipů z cesty po Austrálii

Posted on Leave a commentPosted in Tipy a triky, Výlety

Pokud se člověk pohybuje ve státě, kde nejvyšším možným platidlem je koňský ohon a automobil může řídit nosorožec, tak ho z hlediska místních zákonů nemůže jen tak něco rozhodit. Problém nastává ve chvíli, kdy se nacházíte v civilizované zemi, kdy věci fungují tak nějak jinak a nemůžete si na některé rozdíly zvyknout, protože vám připadají nelogické. Nebo jsou snad logičtější a měli bychom je přijmout i u nás?
1-4-17_au (Pokračování textu…)