#0.1 Ultra 26

Posted on Posted in Omáčka okolo

Hledím na prošedivělou hřívu Reinholda Messnera (pro mě největšího horolezce všech dob) a hltám každé jeho slovíčko. Mluví o svém životě, který je velice úzce spojený s horami a z jeho projevu je znát, že opravdu dělá to co ho baví. Poslouchat člověka, který se svým partnerem Peterem Habelerem jako první vylezl na Everest bez použití kyslíkového přístroje je velice inspirativní a není divu, že odcházím z přednášky s chutí posouvat hranici lidských možností. Pokud ne tu světovou, tak alespoň tu svou vlastní. Utěšuji se myšlenkou, že to není jen chvilkové pobláznění a že neskončím nenaplněnými touhami, jako miliony dalších lidí, kteří si cokoliv nalhávají. Příští rok bude totiž pro mě tak trochu jiný. Pokusím se zrealizovat projekt, který nemá obdoby…

29-11-16-messner

Život je moc krátkej na to, abych ho proflákal někde v kanclu a já jsem moc mladej na začlenění se do uniformního života, kdy průměrný člověk může poznávat svět pouhé čtyři týdny v roce. Alespoň se na to zatím necítím. Domluvil jsem tedy se svým zaměstnavatelem (Expedition clubem) na 12-ti akcích, které si v roce 2017 pod jejich záštitou odprůvodcuji a udělám si tak po dokončení vysoké školy takovou „malou“ cestu kolem světa.
Jelikož mi výpravy naruší můj harmonogram běžeckých závodů, přemýšlel jsem nad tím, jak bych mohl skloubit průvodcování s nějakým tím poběháním. „Kolik lidí, kteří dokáží uběhnout několik ultramaratonů v roce má takové cestovatelské možnosti, jako mám já? To musím nějak zužitkovat!“ znělo mi několik týdnů v hlavě a při každém tréninku jsem dumal nad tím, jakou skopičinu bych mohl vymyslet. „Co takhle si v každém státě zaběhnout nějaký ten ultramaraton? Průvodcuji přeci na 4 kontinentech, to by mohlo být zajímavé i pro neběžce, ne? Proč to nerozšířit i na pátý a šestý kontinent?? A nemohlo by těch výzev být více? Vždyť jsou letenky po Evropě za pár kaček. Hmm… Už to mám! 26! Jelikož mi bude příští rok 26 let a 52 týdnů v roce děleno 2 je 26, tak je to jasná volba! Navíc je to i ze sportovního hlediska dost slušnej hec, který jen tak někdo nezopakuje!“ Tak přesné takové myšlenky se mi míchaly onoho pochmurného říjnového dne hlavou a od té chvíle jsem začal projektu věnovat většinu svého volného času.
Princip je jednoduchý – absolvovat po vlastních nohou (během, popř. chůzí) 26 libovolných tratí delších, než je maraton (42, 195 km) ve 26 státech na 6 kontinentech během 1 roku. Některé výzvy hodlám zrealizovat formou závodu, jiné pomocí poběhání s kamarády a většinu z nich si budu muset odkroužit sám, bez cizí přítomnosti. Všechny tyto výzvy budu mít zaznamenané nejen pomocí GPS hodinek, ale také zdokumentovány outdoorovou kamerou. Je to především proto, aby mi byl výkon uznán jako oficiální český rekord, resp. světový.
Že to zní šíleně? Právě o to tady jde! Potřebuji se už tak trochu vycestovat, „slavnostně“ zakončit svá studentská léta a posunout se do pracovního světa s pocitem, že jsem si své mládí užil naplno. Náš čas je omezený a nehodlám jím mrhat tím, že budu žít život někoho jiného… 🙂

29-11-16-jaros

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

One thought on “#0.1 Ultra 26

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *